Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Å bera nakne nyklar

Varenummer: TA-110923-8

64 s innb med smussomslag

Forfatter: Per Helge Genberg
Utgiver: Vigmostad & Bjørke
År: 2019
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 140,-

080325

I Å bera nakne nyklar skriv Per Helge Genberg sanseleg oglyrisk om livet på garden. Det er ei livshistorie, slektshistorie og ein liten bit av noregshistoria, som mange vil kjenne seg igjen i. I denne lyriske, sjølvbiografiske forteljinga vever Genberg saman guten sine opplevingar med den vaksne mannen si tolking av stad, hendingar og slektningar. Guten og familien hans er bundne til garden, til landskapet, til slekta, til sauene. Boka handlar om desse banda, på godt og vondt. Livet og garden vert skildra som ei vakker gåve, og ei krevjande plikt. Men boka er òg ei forteljing om den etterlengta kjærleiken mannen får oppleve i vaksen alder. Og om kjærleiken til litteraturen, som går og som ein raud tråd gjennom familien, men som vert forløyst med eg-personen i tekstane.
Per Helge Genberg (f. 1959) er frå Lierne og bur i dag på Levanger. Han arbeider som byråkrat og bonde, og har hovudfag i nordisk språk og litteratur. Han debuterte med boka Finna kyrkjedøra i meg i 2018.
Familie: mannen Øystein, mor Oddbjørg og sauene Ømjer, Phèdre, Øyfrid, Terna, Eivør, Shabana, Aylar, Wilhelmina, Ragna, Ingeborg, Jakobine og Hrafnheidur.

Se også
Postmannen og Pablo Neruda

Postmannen og Pablo Neruda

Forfatter: Antonio Skarmeta
120,-
Kalven og eika – skisser av det litterært liv

Kalven og eika – skisser av det litterær..

Forfatter: Aleksander Solsjenitsyn
150,-
Livet er et vidunderlig mysterium og andre historier
Gabriel Scott utvalgte romaner I-VIII

Gabriel Scott utvalgte romaner I-VIII

Forfatter: Gabriel Scott
350,-
Fornuften er en ensom ting ... Festskrift til Fredrik Stabel

Fornuften er en ensom ting ... Festskrif..

Forfatter: arve Solstad (red.)
160,-
Slutten på verden slik vi kjenner den

Slutten på verden slik vi kjenner den

Forfatter: Erlend Loe
120,-

VI ANBEFALER

Hennes største frykt

Hennes største frykt

Forfatter: Peter Swanson
120,-
Det store spelet

Det store spelet

Forfatter: Tarjei Vesaas
500,-
Kristuslegender

Kristuslegender

Forfatter: Selma lagerlof
140,-
Doppler

Doppler

Forfatter: Erlend Loe
130,-
Storm og Stille

Storm og Stille

Forfatter: Gurli Øhrn
120,-