Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Doktor Proktors tidsbadekar

Varenummer: TA-220322-15

Tegninger av Per Dybvig. 2008. 311 s. Illustr. i farger. Origb. med vareomslag. Førsteugaven.
RIft i omslaget og hilsen på forsats

Forfatter: Jo Nesbø
Utgiver: Aschehoug
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 150,-

240225

En bok er litt som en frokost, det er ikke alltid du liker den. Derfor følger en kjapp oversikt over hva
DENNE BOKA INNEHOLDER: Ganske mye Lise & Bulle, en forelsket Doktor Proktor, en forsvunnet kjæreste, en vanvittig jakt, noen fantastiske tidsreiser, opptil flere fæle franske flodhester, supersyklisten Eddy, litt prompepulver, en nifs dame med trebein og knirkende rulleskøyte, Napoleon, Jeanne d'Arc, krig, død og kjærlighet. Samt en passelig dose med halshogging, heksebrenning og hengebarter.

En fantastisk reise i tid, rom og badekar. "Denne boka oser av sprelske påfunn, masse humor og språklig lekenhet. Og har, som mange av samtidas barnebøker en dobbelthet som gjør boka like leseverdig for en voksen."
Cathrine Krøger, Dagbladet

"... herlig, vanvittig og hesblesende morsom. (...) Det er bare å gi full gass og hoppe i badekaret!"
Kaja Korsvold, Aftenposten

"Noe av det som gjør denne boka til en fornøyelse å lese, er nettopp Nesbøs sikre grep om språket og hans rause fantasi. (...) Rikdommen i språket her vil garantert gi stor leseglede hos de voksne. Jeg spår at foreldrene kommer til å slåss om hvem som skal lese høyt fra denne boka. "
Marianne Lystrup, Vårt Land

"Hele tiden drives den framover med nye innfall og påfunn, deilige ordspill, elegante overganger, frekke vrier og overraskende løsninger. Og et persongalleri som matcher mesteren Roald Dahls klassiske barnebøker."
Tarald Aano, Stavanger Aftenblad

Se også
Hardyguttene på nye eventyr

Hardyguttene på nye eventyr

Forfatter: Franklin W. Dixon
80,-
Hardyguttene og diamantgåten

Hardyguttene og diamantgåten

Forfatter: Franklin W. Dixon
80,-
Så rart å dø

Så rart å dø

Forfatter: Nils-Einar Rye (red.)
80,-
Kongen som ville ha mer enn en krone

Kongen som ville ha mer enn en krone

Forfatter: Lars Saabye Christensen
110,-
Den siste mohikaner

Den siste mohikaner

Forfatter: James Fenimore Cooper
80,-
Lillebror og Knerten bind 4

Lillebror og Knerten bind 4

Forfatter: Anne-Cath. Vestly
80,-
Mormor og de åtte ungene på sykkeltur i Danmark

Mormor og de åtte ungene på sykkeltur i ..

Forfatter: Anne-Cath. Vestly
80,-
Bobsey-Barna og den uskyldig mistenkte

Bobsey-Barna og den uskyldig mistenkte

Forfatter: Laura Lee Hope
80,-