Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

product74072

Varenummer: BB-29051520

235 s innb 2. oppl 1986,

Forfatter: Michael Ende
Utgiver: Ex Libris forlag AS, 1986
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 140,-

I dag har nesten ingen av oss god tid lenger. Tvert imot. Vi har dårlig tid, sier vi. Eller vi har ikke tid i det hele tatt - og så skynder vi oss videre til noe annet som vi heller ikke har tid til. Så hva i all verden er skjedd med Tiden? Det er jo nesten ingen som synes at den strekker til lenger. Men kanskje vi rett og slett har glemt hvordan vi skal bruke den? Eller - skrekk og gru! - sett at det finnes noen skumle typer der ute et sted, som rett og slett stjeler minutter og timer fra oss! Det er dette boken handler om.

Tid er penger, sies det ofte. Og i den verden Michael Ende dikter for oss, har noen laget en bank hvor mennesker lures til sette inn den tiden de "sparer", slik at de skal kunne ta den ut - med renter! - en gang i fremtiden når de virkelig har lyst til å bruke den. Men alt kundene setter inn i denne merkelige Tidssparekassen, går bokstavelig talt opp i røyk - tiden deres stjeles nemlig av bankens gråkledde eiere, som forvandler den til sigarer (!), og hvis skurkene ikke får dampe på slike dyrebare, tørkede og sammenrullete timeblomster, kan de rett og slett ikke overleve.

Gradvis blir samfunnet kaldere. Overalt blir det mindre av kjærlighet, vennskap og omsorg. For de som har det altfor travelt med å spare tid, har snart ikke tid til noe som helst.

Men heldigvis er det en som gjennomskuer svindelen. Den foreldreløse piken Momo tar kampen opp mot de farlige tidstyvene - godt hjulpet av professor Secundus Minutius Hora og Kassiopeia, en skilpadde som kan se en halv time inn i fremtiden.

Se også
Nærbilder

Nærbilder

Forfatter: Lisa Alther
140,-
Kongsgårdsgutten  – Maja Samlede barnebøker 1-12 Bind II

Kongsgårdsgutten – Maja Samlede barnebø..

Forfatter: Dikken Zwilgmeyer
120,-
En by som Alice

En by som Alice

Forfatter: Nevil Shute
90,-
Til  minne om Janet

Til minne om Janet

Forfatter: nevil Shute
120,-
Lykkens land

Lykkens land

Forfatter: Nevil Shute
110,-
For åpen scene – Struensee i hoffkretser
Regnbuen og rosen

Regnbuen og rosen

Forfatter: Nevil Shute
90,-
Livet – utvalgte sitater

Livet – utvalgte sitater

Forfatter: Paulo Coelho
90,-
Livlegens besøk

Livlegens besøk

Forfatter: Per Olov Enquist
120,-
Vennskapets pris – noveller

Vennskapets pris – noveller

Forfatter: Kjell Askildsen
80,-
Kammerpiken

Kammerpiken

Forfatter: Cecilie Enger
110,-
Rødt og sort I-II

Rødt og sort I-II

Forfatter: Stendhal (Henri Beyle)
180,-