Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Menn i min situasjon

Varenummer: TAL 301224

294 s innb. med omslag

Forfatter: Per Petterson
Utgiver: Oktober
År: 2018
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 120,-

KÅRET TIL EN AV ÅRETS BESTE BØKER I AFTENPOSTEN, KLASSEKAMPEN, DAGBLADET, DAGSAVISEN, STAVANGER AFTENBLAD OG VÅRT LAND

For Arvid Jansen er livet blitt et spørsmål om faste holdepunkter. Han oppsøker gamle slagmarker rundt i byen, drikker seg full, treffer damer og blir med dem hjem, eller kjører rundt i Mazdaen, hvor han også tilbringer nettene når senga blir et umulig sted.

Det er ett år siden Turid tok med seg de tre jentene og dro. En tidlig morgen ringer hun fra den nedlagte jernbanestasjonen på Bjørkelangen. Arvid plukker henne opp og kjører henne hjem til Skjetten. Men for en gangs skyld nekter han å gi henne det hun ber om. For i rekkehuset hun har flyttet til, finner han ingenting av deres felles liv, der er han fullstendig utradert, han eksisterer ikke lenger.

Vigdis, eldstedatteren, ser hva slags mann han egentlig er, tror Arvid, og dermed må hun ta avstand fra ham. Men samtidig er kanskje hun den som trenger ham mest.

"Menn i min situasjon" er en øm og skånselløs skildring av et liv i oppløsning.

Se også
Koke bjørn

Koke bjørn

Forfatter: Mikael Niemi
90,-
Moden alder

Moden alder

Forfatter: Simone de Beauvoir
140,-
Fars reise

Fars reise

Forfatter: Tarjei Vesaas
230,-
Decameronen

Decameronen

Forfatter: Giovanni Boccaccio
200,-
Paula

Paula

Forfatter: Isabel Allende
100,-
Brighton Rock

Brighton Rock

Forfatter: Graham Greene
120,-
Reisen til den ukjente øya

Reisen til den ukjente øya

Forfatter: José Saramago
120,-
Knut Hamsun noveller

Knut Hamsun noveller

Forfatter: Knut Hamsun
120,-
Dagdrivergjengen

Dagdrivergjengen

Forfatter: John Steinbeck
110,-
David Copperfield I-II

David Copperfield I-II

Forfatter: Charles Dickens
230,-
Den tomme stolen

Den tomme stolen

Forfatter: J. K. Rowling
130,-