Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

I eventyret

Varenummer: TAL 080125

212 s Innbundet med smussomslag
NY

Forfatter: Olav Duun
Utgiver: Vidarforlaget 2021
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 180,-

Romanserien Juvikfolket kom ut i seks band i åra 1918-23. Den følger slekta frå Juvika frå ei mytisk og ubestemmeleg fortid, og fram til det som var samtid då verket kom ut. Vi møter juviking.ane i kvardag og helg, uår og godt år, barnsøl og gravøl, på fiske og i arbeid med jord og dyr.

I eventyret høyrer til Duuns lysaste romanar. Sjølv om den også inneheld overtru, skuffingar, einsemd og såre opplevingar, ligg det ein stor blå himmel over vesle Odin og livet hans i Kjelvika, der han undrast over den levande naturen, leiker med skjel, utforskar farar og får sine første kjærleiksmøte.

I eventyret er fjerdet bandet av Juvikfolket, og det første om Odin Setran, som kjem til å bli hovudperson i resten av serien. Mange tilrår nye Duun-lesarar å begynne med nettopp denne boka, som utan tvil høyrer til blant dei store barndomsskildringane i norsk litteratur, side om side med Aksel Sandemoses om Espen Arnakke, Johan Borgens om Lillelord og Torborg Nedreaas' om Herdis.

Med Juvikfolket fekk Olav Duun sitt store gjennombrot. Her føreligg fjerde bandet,
som har 100-årsjubileum i 2021. Etterord ved Beatrice M. G. Reedo

Se også
Fars reise

Fars reise

Forfatter: Tarjei Vesaas
230,-
Paula

Paula

Forfatter: Isabel Allende
100,-
Brighton Rock

Brighton Rock

Forfatter: Graham Greene
120,-
Reisen til den ukjente øya

Reisen til den ukjente øya

Forfatter: José Saramago
120,-
Knut Hamsun noveller

Knut Hamsun noveller

Forfatter: Knut Hamsun
120,-
Dagdrivergjengen

Dagdrivergjengen

Forfatter: John Steinbeck
110,-
David Copperfield I-II

David Copperfield I-II

Forfatter: Charles Dickens
230,-
Den tomme stolen

Den tomme stolen

Forfatter: J. K. Rowling
130,-
Gud smiler

Gud smiler

Forfatter: Olav Duun
150,-
Ettermæle

Ettermæle

Forfatter: Olav Duun
90,-
Like de Brahms ...

Like de Brahms ...

Forfatter: Françoise Sagan
120,-