Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Lars O Bru og havet

Varenummer: TAL 130424

roman
av Morten Bjerga (forfatter).
Samlaget 2017 Innbundet

Forfatter: Morten Bjarga
Utgiver: Samlaget
År: 2017
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 140,-

Det er torsdag i mai, og Lars Olsen Bru har vore i Stavanger og kjøpt seg ny dress. Han står på dekket av rutebåten på veg heim, til øya Bru i Ryfylke, der han ein siste gong skal lese gjennom livserindringane han har skrive. For kven veit kor lenge ein får stå i livet?

Lars har levd eit rikt liv, både på havet og på landjorda. Han minnest barndom, ungdom og manndom, han minnest sjukdom og drukningsdød, sildesalting og slit, men òg fellesskap, kjærleik og kva det no er som kanskje kan føre til eit godt liv. Men Lars ber òg på nokre kors: forholdet til dottera Malena, som har brukt heile livet sitt på å ta seg av han, og forholdet til broren Børre, som han ein gong la for hat, utan at han ville det.

Lars O. Bru og havet er ein roman om livet sjølv, om liv og død, om tru og tvil, om misunning og tilgiving. Om ein manns fridom og lengslar, ansvar og plikt. Historia om Lars er på same tid ei framstilling av ein mann og den tida han lever i. Vi får ein havsalt smak av kystkulturen på det norske Vestlandet i perioden 1870-1949.

Se også
Dronningen sover

Dronningen sover

Forfatter: Ingvar Ambjørnsen
140,-
Den forsvunne armeen

Den forsvunne armeen

Forfatter: Erno Paasilinna
130,-
Om vinteren

Om vinteren

Forfatter: Karl Ove Knausgård
140,-
Hoggerne – Roy Jacobsen

Hoggerne – Roy Jacobsen

Forfatter: Roy Jacobsen
130,-
Paradis på jord

Paradis på jord

Forfatter: Kjartan Fløgastad
130,-
Pasjonsfrukt

Pasjonsfrukt

Forfatter: K.G. van Loon
120,-
Tante Julia og han som skriver

Tante Julia og han som skriver

Forfatter: Mario Vargas Llosa
130,-

VI ANBEFALER

Dobbelt landskap

Dobbelt landskap

Forfatter: Yngve Lintoft
150,-
Litt på halv tolv

Litt på halv tolv

Forfatter: Espen Lund
120,-