Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Norge om vårem

Varenummer: TAL 170224

510 s innb med smussomslag

Forfatter: Morten Øen
Utgiver: Oktober
År: 2017
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 150,-

"Strømmen har vært borte i halvannet år. Noe vi er skyld i selv. Og ikke skyld i. Det er komplisert, minner jeg meg om. Det gjelder hele landet. Hele verden. En nedoverspiral som begynte med en enkel liten solstorm. Etterfulgt av ei kortvarig, men veldig lovløs tid."

Enarmede Frank er en av de overlevende etter apokalypsen. På en gammel husmannsplass lager han et slags hjem av stein og presenning. Nede i bygda møter Frank andre gjenlevende for å bytte hermetikk og salt mot rugbrød og smør. På den lokale fotballbanen dukker det opp stadig flere hvite pinnekors.

I sin ensomme nybyggertilværelse har Frank kun selskap av bikkja Blondi. Det skal bli en kald og mager vinter. På det sprakende radiosambandet skraller stemmen til en som kringkaster fra Oslo og kaller seg Kongen. Frank får ferten av konspirasjon.

"Norge om våren" er en usivilisert og visjonær fortelling der ingen karakterer er uten skavanker, og der ingen krok er trygg.

Se også
Koke bjørn

Koke bjørn

Forfatter: Mikael Niemi
90,-
Moden alder

Moden alder

Forfatter: Simone de Beauvoir
140,-
Fars reise

Fars reise

Forfatter: Tarjei Vesaas
230,-
Decameronen

Decameronen

Forfatter: Giovanni Boccaccio
200,-
Paula

Paula

Forfatter: Isabel Allende
100,-
Brighton Rock

Brighton Rock

Forfatter: Graham Greene
120,-
Reisen til den ukjente øya

Reisen til den ukjente øya

Forfatter: José Saramago
120,-
Knut Hamsun noveller

Knut Hamsun noveller

Forfatter: Knut Hamsun
120,-
Dagdrivergjengen

Dagdrivergjengen

Forfatter: John Steinbeck
110,-
David Copperfield I-II

David Copperfield I-II

Forfatter: Charles Dickens
230,-
Den tomme stolen

Den tomme stolen

Forfatter: J. K. Rowling
130,-