Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Tre menn til Vilma

Varenummer: BM5262023

Meget pen bok. Som ny. Med smussomslag. 444s.

Forfatter: Gudrun Skretting
Utgiver: Aschehoug 2021 (3. opplag)
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 130,-

En eldre herre med løsbart og bratsj blir like før jul funnet død på flyet fra London til Oslo. Hans navn var Fredrik Mozart Sandvik, og med seg har han en bunke brev adressert til hans datter, Vilma Veierød.
Den 35 år gamle Vilma lever alene, og har ingen kjennskap til faren. Egentlig har hun mer enn nok med å unngå livets farer - lagre hermetikk i kjelleren, for eksempel, og holde seg unna radioaktive bananer.
Når hun da ikke er på jobb med de brysomme pianoelevene i kulturskolen.
Men da en kjekk prest og en patolog med verbal tourettes plutselig står på døren hennes med brev fra den døde faren, blir alt forandret.
Det har nemlig ikke vrimlet av menn i Vilmas Veierøds liv. Så langt i fra. Men plutselig må hun forholde seg til to stykker. Tre - hvis man regner med den døde faren.

Det tyske storforlaget Dtv har sikret seg rettighetene til å utgi romanen om Vilma på tysk.

«... ustyrtelig morsom, og på samme tid sår roman om meningen med livet. Hun skriver smart, og med god timing og overganger. Og ikke minst vet hun hvordan hun skal spille på leserens følelsesregister. Her kan du vente deg både tårer og latter, og personer du ikke ønsker å forlate. Skal du bare lese en juleroman i år, så les denne!» Elin Brend Bjørhei, VG (Terningkast 5)

«Herlig feelgood. ... Tre menn til Vilma var både morsom, rørende, sjarmerende og velskrevet. ... Skikkelig kosebok dette her. Anbefales!! Artemisias Verden (bokblogg)

Se også
Postmannen og Pablo Neruda

Postmannen og Pablo Neruda

Forfatter: Antonio Skarmeta
120,-
Kalven og eika – skisser av det litterært liv

Kalven og eika – skisser av det litterær..

Forfatter: Aleksander Solsjenitsyn
150,-
Livet er et vidunderlig mysterium og andre historier
Gabriel Scott utvalgte romaner I-VIII

Gabriel Scott utvalgte romaner I-VIII

Forfatter: Gabriel Scott
350,-
Fornuften er en ensom ting ... Festskrift til Fredrik Stabel

Fornuften er en ensom ting ... Festskrif..

Forfatter: arve Solstad (red.)
160,-
Slutten på verden slik vi kjenner den

Slutten på verden slik vi kjenner den

Forfatter: Erlend Loe
120,-

VI ANBEFALER

Hennes største frykt

Hennes største frykt

Forfatter: Peter Swanson
120,-
Det store spelet

Det store spelet

Forfatter: Tarjei Vesaas
500,-
Kristuslegender

Kristuslegender

Forfatter: Selma lagerlof
140,-
Doppler

Doppler

Forfatter: Erlend Loe
130,-
Storm og Stille

Storm og Stille

Forfatter: Gurli Øhrn
120,-