Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Tiggerne

Varenummer: TA-191123-15

noveller
av Kristin Hauge (forfatter).
205 s Innbundet med smussomslag

Forfatter: Kristin Hauge
Utgiver: Vigmostad & Bjørke
År: 2018
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 170,-

BO-52456-27

Vi er alle tiggere. Vi ber om noe, trenger noe. Noen ganger ber vi om og trenger for mye, noen ganger for lite.
En diplomat sliter med traumer og en ambassadør lærer meditasjon av en minister.
En mor er på spa sammen sin voksne datter, men hemmeligheten hun bærer på truer med å ødelegge forholdet deres i et sveip.
En kvinne lar seg overtale av sin mann om å omplassere hunden når hun blir gravid, men kjærligheten til den gamle, vrange hunden virker nesten sterkere enn til mannen.
Kristin Hauge har en unik evne til å komme tett på sine karakterer, og tegne livaktige portretter av dem.
Kristin Hauge (f.1958) er debutant, født og bosatt i Oslo. Hun har i senere år vært utsendt som diplomat for norsk utenrikstjeneste ved ambassadene i Kabul og Khartoum. Hun har også arbeidet I Brussel for to internasjonale organisasjoner, samt i Forskningsrådet og i to norske departementer. Hun er i dag ansatt i Direktoratet for utviklingssamarbeid (Norad) og har hovedfag i statsvitenskap. Hun har gått Aschehougs forfatterskole.
«Mesterlige studier i avhengighet.» «Kristin Hauge balanserer overbevisende mellom ladede situasjonsbeskrivelser og det usagte.» «Knalldebut.» Kjetil Røed, Vårt Land
«Glimrande novelledebut.» «Det er ei glede å lese noveller om folk som ikkje liknar meg på stader der eg aldri har vore, men som likevel engasjerer. Særleg heldig hand har ho med dei lengste novellene. Eg les gjerne fleire noveller av Kristin Hauge.» Marta Norheim, NRK

Se også
Nærbilder

Nærbilder

Forfatter: Lisa Alther
140,-
Kongsgårdsgutten  – Maja Samlede barnebøker 1-12 Bind II

Kongsgårdsgutten – Maja Samlede barnebø..

Forfatter: Dikken Zwilgmeyer
120,-
En by som Alice

En by som Alice

Forfatter: Nevil Shute
90,-
Til  minne om Janet

Til minne om Janet

Forfatter: nevil Shute
120,-
Lykkens land

Lykkens land

Forfatter: Nevil Shute
110,-
For åpen scene – Struensee i hoffkretser
Regnbuen og rosen

Regnbuen og rosen

Forfatter: Nevil Shute
90,-
Livet – utvalgte sitater

Livet – utvalgte sitater

Forfatter: Paulo Coelho
90,-
Livlegens besøk

Livlegens besøk

Forfatter: Per Olov Enquist
120,-
Vennskapets pris – noveller

Vennskapets pris – noveller

Forfatter: Kjell Askildsen
80,-
Kammerpiken

Kammerpiken

Forfatter: Cecilie Enger
110,-
Rødt og sort I-II

Rødt og sort I-II

Forfatter: Stendhal (Henri Beyle)
180,-