Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Tiggerne

Varenummer: TA-191123-15

noveller
av Kristin Hauge (forfatter).
205 s Innbundet med smussomslag

Forfatter: Kristin Hauge
Utgiver: Vigmostad & Bjørke
År: 2018
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 170,-

BO-52456-27

Vi er alle tiggere. Vi ber om noe, trenger noe. Noen ganger ber vi om og trenger for mye, noen ganger for lite.
En diplomat sliter med traumer og en ambassadør lærer meditasjon av en minister.
En mor er på spa sammen sin voksne datter, men hemmeligheten hun bærer på truer med å ødelegge forholdet deres i et sveip.
En kvinne lar seg overtale av sin mann om å omplassere hunden når hun blir gravid, men kjærligheten til den gamle, vrange hunden virker nesten sterkere enn til mannen.
Kristin Hauge har en unik evne til å komme tett på sine karakterer, og tegne livaktige portretter av dem.
Kristin Hauge (f.1958) er debutant, født og bosatt i Oslo. Hun har i senere år vært utsendt som diplomat for norsk utenrikstjeneste ved ambassadene i Kabul og Khartoum. Hun har også arbeidet I Brussel for to internasjonale organisasjoner, samt i Forskningsrådet og i to norske departementer. Hun er i dag ansatt i Direktoratet for utviklingssamarbeid (Norad) og har hovedfag i statsvitenskap. Hun har gått Aschehougs forfatterskole.
«Mesterlige studier i avhengighet.» «Kristin Hauge balanserer overbevisende mellom ladede situasjonsbeskrivelser og det usagte.» «Knalldebut.» Kjetil Røed, Vårt Land
«Glimrande novelledebut.» «Det er ei glede å lese noveller om folk som ikkje liknar meg på stader der eg aldri har vore, men som likevel engasjerer. Særleg heldig hand har ho med dei lengste novellene. Eg les gjerne fleire noveller av Kristin Hauge.» Marta Norheim, NRK

Se også
De skjulte hav

De skjulte hav

Forfatter: Martin r. Dean
140,-
1934

1934

Forfatter: Alberto Morovia
120,-
Negeeren på Narciccus

Negeeren på Narciccus

Forfatter: Joseph Conrad
80,-
Snille hunder kommer ikke til Sydpolen

Snille hunder kommer ikke til Sydpolen

Forfatter: Hans-Olav Thyvold
120,-
Fra og mor og oss

Fra og mor og oss

Forfatter: Johan Borgen
80,-
Gaten

Gaten

Forfatter: Ivar Lo-Johnsson
90,-
Munter kvinne

Munter kvinne

Forfatter: Magnhild Haalke
130,-
Vraket og andre noveller

Vraket og andre noveller

Forfatter: Siegfried Lenz
80,-
Syndfloden

Syndfloden

Forfatter: Le Clézio
140,-
Haisommer

Haisommer

Forfatter: Peter Benchley
110,-
Serinas vei

Serinas vei

Forfatter: Magnhild Haalke
110,-
Sunset Park - A Novel

Sunset Park - A Novel

Forfatter: Paul Auster
90,-