Handlekurv

Din handlevogn er tom!

inkl. mva. ekskl.frakt

NOK 0,00

mva. NOK 0,00

Der krepsene synger

Varenummer: TB-251021-3

Oversatt av Dorthe Erichsen.
465 s. Orig. pappryggb. med vareomslag.

Forfatter: Delia Owens
Utgiver: Panta Forlag,
År: 2019
Illustrasjoner:
Stand:

NOK 200,-

TAL 170224

Hvor lenge kan hun beskytte hjertet sitt?

Ryktene om «Marsklandsjenta» har hjemsøkt Barkley Cove, en stille småby på kysten av North Carolina. Så da kjekke Chase Andrews blir funnet død høsten 1969, retter lokalbefolkningen øyeblikkelig mistanken mot Kya Clark, den forlatte jenta som bor alene i villmarken.

Men Kya er ikke slik de tror. Hun er følsom og intelligent, og har overlevd i årevis alene ute i marsklandskapet hun har gjort til sitt hjem. Der har hun funnet vennskap hos måkene og lært om livet av sandens bevegelser. Men det kommer en tid da Kya lengter etter å elske og bli elsket. Da to gutter fra byen blir fengslet av hennes ville skjønnhet, åpner Kya seg for et nytt kapittel i livet, helt til det utenkelige skjer.

Der krepsene synger er en ode til det naturlige liv, en hjerteskjærende oppvekstroman og en overraskende fortelling om et mulig drap. Owens minner oss om at vi alltid vil være formet av det barnet vi engang var, og at vi alle er offer for de vakre og voldsomme hemmelighetene naturen skjuler.

Se også
Bonden

Bonden

Forfatter: Anders Hovden
130,-
Decameronen Bind I-II

Decameronen Bind I-II

Forfatter: Giovanni Boccaccio
230,-
Kjell Askildsen – Samlede noveller

Kjell Askildsen – Samlede noveller

Forfatter: Kjell Askildsen
150,-
Fra nød til seier

Fra nød til seier

Forfatter: Knight, Brigid
150,-
Tigerstaden

Tigerstaden

Forfatter: Leif B Lillegaard
140,-
Idiotene

Idiotene

Forfatter: Mikkel Øyen
140,-
Vonde blomar

Vonde blomar

Forfatter: Gunnhild Øyehaug
130,-
Gunnhild, kona til Eirik Blodøks

Gunnhild, kona til Eirik Blodøks

Forfatter: Gunhild Øyehaug
150,-
ti amo

ti amo

Forfatter: Hanne Ørstavik
140,-
Bli hos meg

Bli hos meg

Forfatter: Hanne Ørstavik
150,-
Feminin gange

Feminin gange

Forfatter: Molly Øxnevad
150,-
Apestreker

Apestreker

Forfatter: Geir Angell Øygarden
150,-